Żłobek w Nowej Wsi

rainbow

Jesteśmy związani z Małą Pandą od 2010 r. Nasz najstarszy syn, Jaś, zaczął do niej uczęszczać gdy miał 1,5 roku a Mała Panda mieściła się jeszcze w Brwinowie, gdzie mieszkamy. Gdy placówka zmieniła adres, podęliśmy decyzję o dowożeniu syna do Podkowy Leśnej, pomimo tego, że mamy placówki opiekuńcze bliżej domu. W 2014 r. posłaliśmy do Małej Pandy drugiego syna, dwuletniego Julka (dodam, że nasz starszy syn uczęszczał w tym czasie już do samorządowego przedszkola w Brwinowie, więc znów zaczęliśmy wozić dziecko specjalnie do Małej Pandy). Wybór rodziców daje do myślenia – rodzice dla dobra dziecka będą wstawać wcześniej, żeby powierzyć dziecko opiece w dobrej placówce. Żłobek Mała Panda jest bezpiecznym i bardzo dobrym miejscem dla naszych maluchów. Dlatego za rok zaczniemy wozić do Małej Pandy nasze trzecie dziecko, trzymiesięczną w tej chwili Marysię - rodzice Jasia i Julka.

Mała Panda, przedszkole w miłej, spokojnej okolicy, otoczone zielenią i czystym powietrzem co dla maluchów jest bardzo cenne. Dwójka naszych dzieci spędzała tam czas w rodzinnej atmosferze, kiedy my byliśmy w pracy. Synek wspomina wycieczki do lasu i placyk zabaw za domem. Sądzimy, że takie miejsce jak Mała Panda jest bardzo potrzebne rodzicom czynnym zawodowo i ich pociechom - rodzice Krzysia i Agnieszki.

Mała Panda to nie jest placówka dla mojego dziecka, TYLKO drugi dom. Dziecko kiedy przychodzi do żłobka nie chce się rozebrać tylko w ubraniach stara się wejść na salę aby przytulić się do Pani. Tak samo jest przy odbiorze dzieci. Maluchy wręcz nie chcą wyjść z sali. Panie to drugie mamy, zawsze uśmiechnięte i życzliwe. Nie znam drugiego takiego żłobka - mama Zuzi.

Mój synek Staś został zapisany do Małej Pandy kiedy miał 7 miesięcy. Musiałam niestety wtedy wrócić do pracy- sytuacja była dla mnie o tyle trudna iż bardzo zależało mi aby znaleźć szybko miejsce bezpieczne gdzie mój synek czułby się dobrze i właściwe się rozwijał. Tak też się stało - trafił do Małej Pandy, która okazała się strzałem w 10. Staś nigdy się nie żalił iż musi iść do żłobka a wręcz przeciwnie nie mógł doczekać się po weekendzie spotkania z Ciociami i kolegami ze żłobka:). Zawsze wracał uśmiechnięty, szczęśliwy, pełen nowych doświadczeń. Poza tym wspaniale został przygotowany i pod względem edukacyjnym i każdym innym do rozpoczęcia edukacji z Przedszkolu Państwowym - mama Stasia.

Nasza córka Oliwia już od ponad roku uczęszcza do żłobka "Mała Panda". Jesteśmy wraz z mężem bardzo zadowoleni z tej placówki i zawsze polecamy ją znajomym. W obecnych czasach opłacanie niani jest bardzo obciążające finansowo dlatego też opcja żłobka jest dla takiej rodziny jak nasza najlepszym wyjściem. Dziecko bardzo chętnie chodzi do "Pandy", pięknie się rozwija, uczy się funkcjonowania w grupie. W żłobku panuje bardzo domowa atmosfera, jest kameralnie i zielono - mama Oliwii.

Żłobek Mała Panda to wspaniała placówka. Mój synek chodzi tam od prawie dwóch lat, i mogę śmiało powiedzieć, że mają świetne podejście zarówno dla dzieci malutkich jak i starszych. Panuje tam domowa atmosfera, dzieci są spokojne i uśmiechnięte. Dzięki „Małej Pandzie”, Mój synek nauczył się samodzielności, oraz dobrych manier. Ciocie, które zajmują się dziećmi są bardzo spokojne i opanowane, widać, że maluchy je uwielbiają i czasem wręcz niechętnie wracają do domu. Pani Małgosia, na bieżąco informuje o wszystkim co dotyczy dziecka i spokojnie wysłuchuje obaw, niespokojnych rodziców. Mamy duże szczęście, że taka wspaniała placówka istnieje - mama Mikołaja.

Żłobek „Mała Panda” poznaliśmy bliżej w 2013 r., kiedy szukaliśmy opieki dla 2-letniej córeczki. Nie mogliśmy lepiej trafić! Pani Małgosia Grzybowska i cały zespół żłobka po prostu lubią dzieci i mamy wrażenie, że one doskonale o tym wiedzą. W placówce panuje domowa atmosfera i rzecz ciekawa: dzieci są w stanie być cicho i zachowywać się spokojnie. Według naszych obserwacji wszystkie chętnie tam zostają; w tym czasie ich rodzice mogą spokojnie pojechać do pracy - rodzice Łucji.

Kilka słów o Pandzie: miejsce i ludzie, którym ufam na tyle, by powierzyć im mój najcenniejszy skarb. Amelka chodzi do Małej Pandy dopiero od października, ale w tym krótkim czasie rozwinęła się niesamowicie i wiem, że jest to również zasługa żłobka i cudownych Cioć - mama Amelki.

Gdy mój Syn miał 15 miesięcy postanowiliśmy poszukać miejsca, w którym mógłby się rozwijać w towarzystwie innych dzieci. Pytaliśmy znajomych, czytaliśmy w internecie, jeździliśmy po okolicznych miejscach i odwiedziliśmy wiele miejsc. Po przyjeździe do Małej Pandy nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Stasiu chodził tam do trzecich urodzin – zmiana miejsca spowodowana była naszą zmianą zamieszkania. Był jednak moment, gdy woziłam Stasia do Małej Pandy z Warszawy.
Z podziwem obserwowaliśmy jego rozwój, to jak lubił tam przebywać. Nigdy nie zapomnę dobra, wyrozumiałości i sympatii których doświadczyłam od Pań w przedszkolu. Pierwsze lata życia dziecka są niezmiernie ważne dla jego rozwoju i dlatego cieszę się, że Stasiu spędził je w tak ciepłym i przyjaznym miejscu, pod okiem niezwykle cierpliwych i opiekuńczych Pań, w tak dobrych warunkach.
Życzę Małej Pandzie jak najlepiej, szczególnie, że wiem, że w okolicy ciężko o tak dobre miejsce, któremu zaufałabym powierzając swoje dziecko - mama Stasia.

Moje dziecko uczęszczało do żłobka Mała Panda w latach 01.2012-09.2014.
Placówka jest godna polecenia. Opieka jest rzetelna, atmosfera jest rodzinna co jest bardzo ważne dla rozwoju dzieci. Panie wkładają dużo wysiłku w naukę dzieci: wierszyków, piosenek, samodzielnego jedzenia, samodzielnego mycia zębów itp. Dzięki temu moje dziecko idąc do przedszkola było odpowiednio przygotowane a nawet było znacznie bardziej samodzielne niż pozostałe maluchy.
W przypadku problemów wychowawczych zawsze mogłam zasięgnąć opinii Pań, które zawsze podpowiedziały co i jak należy zrobić - mama Marlenki.

Chciałabym w kilku zdaniach opisać własne przeżycia związane z uczęszczaniem mojej córki Oli do Żłobka Mała Panda w Podkowie Leśnej. Bardzo kameralne - domowe miejsce, w którym jest wszystko, czego maluchy potrzebują. Opieka jest profesjonalna. Ola jest zawsze  uśmiechnięta, zadbana z ogromna radością chodzi do dzieci i wspaniałych cioć. Bardzo szybko się rozwija dzięki zróżnicowanym zajęciom jakie Panie na grupach prowadzą np. malowanie farbami, rysowanie, wyklejanie, teatrzyki, rytmika, spotkanie ze  Świętym Mikołajem. Możliwość takiej zabawy jest dla dziecka bardzo ważna.  Wszystkie zorganizowane dla dzieci zajęcia w Żłobku są bardzo ważne dla ich rozwoju. Ola bardzo szybko się do Pań przywiązała.  Przy nich nie można się nudzić. Chciałabym także podkreślić, że mam ogromne zaufanie do Pani Małgorzaty Grzybowskiej- kierownika placówki . Zawsze mogę liczyć ze strony Pań na ciepłe słowa i dobre rady. Bardzo dużo serca wkładają  w swoją pracę, która jest jedną z trudniejszych bo wymagającą wiele poświęcenia oraz zaangażowania osobistego. Moja córka jest w bezpiecznym miejscu a ja spokojna w pracy - mama Oli.

Kontakt z nami

Żłobek Mała Panda w Nowej Wsi
ul. Brzozowa 75C
05-806 Nowa Wieś
tel. 0 509 331 420